Ви увійшли як   LibResh                                                   Головна | Мій профіль | Вихід | RSS
Група "Гості" Неділя             
     14.07.2024           
       13:45            

Пошук
    
Онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

"Козак душа правдива, незрадлива, справедлива"


За дніпровськими порогами,

За південними дорогами,

За стінами за широкими

Наші прадіди жили.

Мали Січ козацьку сильну,

Цінували волю вільну

Україну свою рідну,

Як зірницю берегли.

 

 

Такими словали розпочалися година козацької слави «Козак душа правдива, незрадлива, справедлива» присвячена Дню українського козацтва, та Дню захисникаУкраїни .

На захід  завітами учні 3-В класу Решетилівської ЗОШ - І ступеня з учителем Пробийголовою Л.Ю. Під час заходу бібліотекар розповіла  про традиції та звичаї українського козацтва, школярі ознайомились з книгами про козаків.

Дітлахи з задоволенням переглянули відео «Острів Хортиця», слухали пісню «Хай живе вічно Україна» та взяли участь у конкурсах «Влучний стрілець» «Саджання огороду» «Отаман»

 

«І оживає дух козацький».

Година слави, присвячена Дню українського козацтва

 

 

Дорогі діти! Нам приємно вас бачити зараз у залі районної бібліотеки для дітей. Запросили ми вас з нагоди потрійного свята, яке будемо відзначати 14 жовтня. Тож прошу вашої не лише уваги, а й участі у нашому з вами заході.

Це одне з найбільших шанованих свят — Покрова Пресвятої Богородиці в народі його ще називають Третя Пречиста. Для нас, українців, свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. Такими словами розпочинався захід для учнів 5 – х класів 10 жовтня, а 6 – х класів 17 жовтня.

 

Адже 14 жовтня оголошено Днем Українського козацтва та Днем захисника України! Мабуть, немає жодної людини на нашій багатостраждальній Україні, яка б не знала про славну Січ, про січове козацтво, їхнє лицарство. Ураховуючи історичне значення та заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та української нації, у 1999 р. було ухвалене рішення про встановлення нового свята — Дня українського козацтва. І не дивно, що саме на день Покрови було призначене його святкування. Однак українці згадували на Покрову звитягу своїх пращурів і козаків, зокрема й до проголошення Україною незалежності, надаючи цьому дню особливого значення.

 

 

 

 

Свято ж Покрови стало особливо відзначатися козаками, які вважали Божу Матір своєю заступницею.

 

Свята Заступнице! Пречиста Діво!

Ти оповий нас Покровом білим,

І під опіку візьми Вкраїну,

Не дай їй впасти знов на коліна.

Народ наш просить захисту в Тебе,

Бо Ти - Цариця Землі і Неба,

Прийми нас ще раз під свій Покров,

Вкотре благаєм Тебе ми знов

Ти захисти нам Матір-Вкраїну,

Не дай зробити з неї руїну,

З колін підвестись нам поможи,

Вкраїну вільну нам збережи.

 

Спадкоємцем давньоруського війська у справі оборони нашої землі стало козацтво, яке виникло на українських землях приблизно в XIV ст. для захисту від татарських набігів і були козаки єдиними рятівниками українців, які пильнували татарських і турецьких нападників, билися з ними і не давали захоплювати живу силу в неволю. Для охорони східних і південно-східних рубежів України козаки стали будувати січі.

 

Про хоробрість і відвагу українських козаків було відомо не тільки в Україні. Запорізьку піхоту вважали найкращою в Європі. Піші козаки уславилися штурмами ворожих фортець, воювали й на морі на вітрильно-веслових човнах-байдах. Козаки сміливо атакували цілі турецькі флотилії.

 

Ми з вами також - славні нащадки козаків, дозвольте вас привітати з одним із найбільше з народних свят, яке ми святкуємо 14 жовтня – свято Пресвятої Покрови, святої покровительки всього роду козацького.

Запорізька Січ – гніздо нашої вольниці, нашої історії, слави, пам’яті. Наша пам’ять про славне минуле має підкріплюватись добрими справами, успішним навчанням. Ми маємо бути достойними тих славних лицарів українських степів, запорозьких козаків, оборонців рідної землі.

 

Сьогодні козак - не той, хто одягнений у вишиванку й шаровари. Козак - це передовсім воїн за духом, і воюватиме він тільки за честь і свободу. ШЛЯХЕТНІСТЬ, МУДРІСТЬ, ВІДВАГА – три основні прикмети козака: шляхетного не підкупиш, мудрого не обдуриш, мужнього не залякаєш!

 

 

І третє свято в цей день, згідно указу Президента України, буде щорічно відзначатися 14 жовтня. Воно є всенародним святом – це свято День захисника України.

 

 

 

День захисника України – мужності й геройства свято.

І ми вклоняємося тим, хто літ тому назад багато

І тим, хто нині з автоматом наш спокій береже і захищає,

Всю нашу велику родину, рідну землю свою – Україну.

 

 

1,2 

Вхід на сайт

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz

Вгору