Бібліотечна година « У своїй хаті – своя сила, і правда, і воля»
« У своїй хаті – своя сила, і правда, і воля» - під такою назвою пройшла бібліотечна година в Центральній міській бібліотеці ім.О.М. Дмитренка, присвячена Дню Збройних Сил України.
Учні 3- А класу(класовод Гордівська Н.Б.) ознайомилися з прикладами мужності і звитяги , проявлених захисниками нашої держави. Поринувши в світ козацтва, школярі пригадали історію та героїчне минуле України. На завершення діти з цікавістю переглянули відеопрезентацію «На варті незалежності: Збройні сили України».
Захід був спрямований на виховання глибоких патріотичних почуттів,поваги до воїна – захисника, формування активної громадянської позиції щодо єдиної цілісної держави та захисту її кордонів.
*****
В світ цікавого через QR- код.
Паперова чи електронна книга – це таке ж одвічно невирішене питання. Дехто любить аромат друкованої книги, дехто – легкість електронних примірників.
Молодь, зокрема й учні, нерозлучні зі смартфонами, тому ми пропонуємо залучитися до читання за допомогою QR-коду. Що це? Графічний піксельний код, за яким можна отримати доступ до будь-якої інформації . Зчитати можна навіть без доступу до інтернету.
QR-коди – не просто нова іграшка, а вже звичайний буденний інструмент. Він винайдений і розроблений у 1994 р. японською компанією «Denso-Wave». QR-код є квадратним, як правило, чорно-білим зображенням, яке може бути прочитане скануючим пристроєм, мобільним телефоном, смартфоном, планшетом або ноутбуком з відеокамерою, де встановлена програма для читання QR-коду. В QR-мітку поміщається текст обсягом до 4296 знаків, який може містити гіперпосилання. Читати їх можна як з роздруківки, так і з екрана. Код може містити будь-який текст, що складається з символів, букв, цифр або посилання.
Ми пропонуємо до вашої уваги книги і журнали де розміщені QR-коди. У підсумку, користувач бібліотеки, який зацікавиться тією чи іншою книгою, може зісканувати розміщений на обкладинці QR-код і дізнатися про книгу чи журнал.
На сьогодні QR-коди в бібліотеці можна розглядати як один із компонентів мобільного сервісу, який дає змогу підвищити рівень бібліотечного обслуговування, як ефективний спосіб надання додаткової інформації для читача, сприяння популяризації книг, авторів і самої бібліотеки.
Ця технологія постійно розвивається, з’являються нові цікаві варіації QR-кодів, зокрема округлі і кольорові, що збільшує візуальну та естетичну привабливість самої картинки.
Таким чином,відвідавши нашу бібліотеку зі смартфоном в руках ви можете сканувати QR-код, щоб скористатись додатковою інформацією: перейти на сайт автора книги або на тематичні сайти, що мають стосунок до книги, або тем, які дана книга охоплює. Отже, QR-кодування є ефективним сервісом, оскільки забезпечує зв’язок між паперовими книгами і онлайн-світом та допомагає користувачам швидко отримувати доступ до потрібної інформації.
*****
З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек до дитячого відділу ЦМБ завітали учні 1-Д (класовод Білаш М.Ю.) і 2- А (класовод Вуйко А.С.). Бібліотекарі розповіли про значення книги в житті людини, познайомили з новими книгами і журналами. Діти ж, в свою чергу, поділилися враженнями від прочитаних книг. Метою бібліотечного уроку «З книгою дружи» було – викликати бажання відвідувати бібліотеку, читати книги, з повагою ставитися до праці бібліотекаря.
****
Весело і змістовно пройшов бібліотечний уікенд на тему «Зустріч з бібліотекою» для учнів 1-В класу (класовод Ковтун Г.М.). Вражень у маленьких «читайликів», які вперше завітали до бібліотеки, було багато. Бібліотекар ознайомила дітлахів з правилами поведінки в бібліотеці і правилами користування книгою. Розмаїття цікавих , яскравих книг та журналів подарували дітям купу нових вражень та допомогли потрапити до чарівного світу принцес, фантастичних пригод та мандрів.
*****
Працівники відділу обслуговування дітей Решетилівської ЦМБ ім. О.М.Дмитренка запросили на інформаційну годину «Олімпійська історія» учнів 3 – А класу із класним керівником Н.М.Медяник, розповіли про Олімпійські змагання від самого початку до сучасності.
Повідомили про те, що ініціатором Олімпійських ігор виступив французький барон П’єр де Кубертен. Він вважав, що саме недостатня фізична підготовка завадила французьким солдатам виграти у Франко-Прусській війні 1870-1871 років. Молодь повинна мірятися силою на спортивних майданчиках, а не на полях боїв».
Учні отримали інформацію про атрибути Олімпійських ігор: символи і емблему, девіз олімпійський вогонь, який до місця проведення щоразу привозять з прапор Олімпії, Олімпійську клятву, Олімпійські талісмани різних країна, де проводиться спортивна Олімпіада.
Діти переглянули слайди, розповіли про себе, хто яким видом спорту займається.
А також проведено вікторину на тему спорту і здоров’я.
******
Голлі Вебб – британська письменниця, авторка дитячої прози та фентезійних романів. Українським читачам найбільше відома завдяки циклу «Добрі історії про звірят» та пригодам юної детективки Мейзі Хітчинз.
Загальний творчий доробок письменниці включає 130 творів, які складають 16 циклів, розрахованих на читацьку аудиторію від 5 до 10 років. Книжки перекладені багатьма мовами світу, зокрема українською.
Сьогодні ми пропонуємо до вашої уваги захопливу серію книжок присвячених пригодам однієї непосидючої дівчинки на ім'я Мейзі, що часто опиняється в епіцентрі дивних справ, де лише її гострий розум та здатність до дедукції допомагають розплутати клубок таємниць.
Чому варто читати ці книги? Тому,що це цікаві історії, сповнені доброго гумору, загадок та пригод! Ці книги отримали безліч позитивних відгуків від вдячних читачів, для яких вона стала одним з перших прочитаних детективів.
****
Цікаво і весело розпочалися канікули для учнів Решетилівської філії I – ступеня.16 червня учасники пришкільного табору відпочинку «Росинка» відвідали Центральну міську бібліотеку ім. О. М. Дмитренка. Діти з задоволенням ознайомилися з історією свого краю, з символікою Решетилівки (прапором, гербом), переглянули відеоролики, під час яких помилувалися краєвидами, пригадали пам’ятні місця рідного міста.
****
Цікаво і змістовно пройшла зустріч учнів 6 –А і 6 - Б Покровського ОЗЗСО – I-III ступенів з історією Решетилівки . Відвідавши Решетилівську центральну міську бібліотеку ім.О.М.Дмитренка , діти переглянули відеоролик і прослухали розповідь бібліотекаря про Решетилівку, пам’ятні місця міста, побувавши в народознавчій світлиці, ознайомилися з побутом українців 19 століття.
*******
« Дитино, права свої вивчай, але про обов’язки не забувай» - під таким гаслом пройшла правова година в Решетилівській центральній міській бібліотеці ім. О.М. Дмитренка. Учні 1-Г (класовод Пальчик О.Є.) ознайомилися з правилами та обов’язками, що гарантуються законом. Переглянувши відеоролик, познайомилися з поняттям «Право», «Обов’язок», «Декларація», «Конвенція». Учні з цікавістю сприйняли інформацію про значення свого імені, за допомогою гри «Так чи ні» закріпили здобуті знання.
*******
Цікаво і змістовно пройшов День вишиванки в Решетилівській центральній міській бібліотеці ім. О.М.Дмитренка. До нас завітали учні 1-Г і 1-Б класів (класоводи Пальчик О.Є., Щитова О.С.). Діти здійснили незвичайну подорож до історичного минулого нашого народу, відвідавши народознавчу світлицю, продовжили знайомство з українською вишиванкою, з символами на ній.
На завершення усього провели фотосесію
******
Після вимушеної перерви відкрила двері для своїх читачів Решетилівська центральна міська бібліотека ім. О.М. Дмитренка. Сьогодні до нас завітали в гості учні 1 – Г(класовод Пальчик О. Є.). Тема зустрічі була актуальною для сьогодення – «Як стати дужим і здоровим». Діти з цікавістю переглянули презентації «Здоровий спосіб життя» і «Вітаміни», ознайомилися з лікарськими рослинами Полтавщини, переглянули літературу на дану тематику.
********
У мирі та щасті, добрі та любові
святкуйте Великдень в родинному колі.
Одним із найурочистіших для кожного християнина свято, яке приносить багато радості і душевної теплоти, є Великдень. Це дійсно Великий День, який прославляє Воскресіння Ісуса Христа . Він знаменує собою любов до життя, перемогу над смертю і надію на вічне існування. Це свято має свої традиції, які встановлювалися поступово протягом багатьох століть. Так як Великдень – найяскравіша ознака всього живого і оновленого, то головними символами цього дня вважаються Життя (паски і розфарбовані яйця), Вода і Благодатний Вогонь.
Великдень українці завжди святкували радісно, піднесено. Готувалися до нього заздалегідь. Упродовж тижня наводили лад у господарстві: прибирали, мазали хати, розмальовували стіни зсередини, інколи й знадвору. Прикрашали покуть, вивішували найкращі рушники.
Головним атрибутом Великодня є паска. У християнстві вона символізувала незриму присутність Ісуса. Церковний хліб циліндричної форми, який випікався в церкві в переддень Великодня, називається артос ("квасний хліб"). Випікання домашньої паски - це продовження цієї церковної традиції. З іншого боку, безперечно, дохристиянська символіка, пов'язана з пробудженням весни, і досі прослідковується в оформленні пасок. Вони випікали здебільшого з пшеничного борошна й прикрашали виліпленими з тіста квітками, шишками, пташками й хрестами.
Окрім паски, своєрідним символом свята було яйце: писанка, крашанка, мальованка. Найпоширенішим способом приготування крашанок донині залишається варіння яйця у лушпинні цибулі. Ще застосовували червоні, сині, рожеві та зелені фарби.
Святкування Великодня тривало протягом 40 днів, адже саме стільки часу Христос провів на землі зі своїми учнями після воскресіння. Весь тиждень після Великодня прийнято було ходити в гості до близьких, христосатися та дарувати чудові подарунки.
Дитячий відділ Центральної міської бібліотеки ім.О.М.Дмитренка вітає вас із Великим днем Христового Воскресіння! Зичимо вам міцного здоров'я, щастя і доброї долі. Хай ваші серця наповнюються радістю, а Великодні дзвони, духмяна паска, писанки принесуть у ваші оселі мир, злагоду, світлу радість!
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
Книги від Українського інституту книги у відділі обслуговування дітей Решетилівської ЦМБ ім. О.М.Дмитренка
Хто не закохувався у юному віці, коли все в житті «крутилося» навколо обраного хлопця?
Дві подруги – одна висока, струнка, красива; друга симпатична, приваблива, але невисока і повненька. Одна мріє про єдине вічне кохання, готова пройти через всі перешкоди долі ( заборону багатих батьків, які б хотіли одружити її проти волі із сином батька з великим бізнесом, надто серйозну хворобу коханого хлопця, інтриги недоброзичливців) і бути щасливою. Інша – мріє про багатьох «залицяльників», насправді вони і є, але не ті, що їй хочеться. Вона знаходить віртуального хлопця, ( пославши йому фото своєї красивої подруги, як власне), з яким ділиться «найсокровеннішим» і він стає справжнім другом, а в результаті… дізнаєтеся, прочитавши книги «Фактор кохання», «Кохання під зіркою Сіріуса», «Останні канікули» Анни ЛачиноЇ, польської письменниці із серії «Сучасна європейська підліткова книга».
Крім теми кохання, в книгах піднімається багато питань із повсякденного життя в родинах, стосунки в сім’ї у такому складному підлітковому віці, вибір свого місця в житті після школи і цілий ряд інших проблем. Прочитавши книги, ви, можливо, зможете знайти відповіді і для себе.
*********
Якщо ви хочете стати хорошими батьками, виростити здорових і щасливих дітей, то ми пропонуємо Вам ознайомитись з підбіркою літератури, що надійшла з Українського інституту книги.
Як стати супербатьками? Для цього треба ознайомитися із 75 стратегіями розробленими психологом та сімейним консультантом Ерікою Райшер у світовому бестселері «Супербатьки», який вийшов у видавництві «КМ-БУКС».
Цікавий матеріал знайдуть татусі у книзі Влада Головіна «Як бути класним татом. Історії та досвід відомих батьків» - це не чергова збірка порад, а яскраві історії класних татусів. Вони не ідеальні, але живі, справжні.
«Якщо з дитиною складно» - нова книжка відомого сімейного психолога Людмили Петрановської, авторки бестселерів «Що робити, коли...» і «Таємна опора…». Книга відповідає на одвічні запитання батьків про особливості виховання дітей. Ця книга допоможе знайти з дитиною спільну мову, розв’язати конфліктні ситуації, зберегти терпіння та віднайти розуміння і мир у сім’ї.
У книзі британського психолога, доктора наук, матері трьох дітей Елізабет Кілб «Розблоковане батьківство. Як виростити здорових і щасливих дітей в епоху інформаційних технологій» ви знайдете поради, як в сучасному світі комп’ютерів, планшетів, айфонів зберегти здоров’я своїх дітей.
Ці книги стануть добрими порадниками для всіх, хто має дітей або тільки готується стати батьками.
*********
Марійка Підгірянка – королева дитячого поетичного слова
29 березня 140 років з дня народження
Народилася Марія Ленерт в сім'ї лісничого в селі Білі Ослави, нині Надвірнянського району Івано-Франківської області, любила красиву природу Прикарпаття, мабуть через це й назвала себе Підгірянка. По матері вона була українкою, а по татові — німкеня. У Марії рано пробудився потяг до літератури, поезії. Дідусь по матері навчив улюблену онуку читати і писати. У 13 років пробує свої поетичні сили.
1900 року екстерном успішно склала іспити в учительській семінарії у Львові. Отримала диплом на право вчителювати в школі. Відтоді 40 років віддала шкільній роботі в селах Прикарпаття і Закарпаття та десятки років літературній діяльності.
1904 року в селі Рибне, де працювала, познайомилась з учителем місцевої школи Августином Домбровським, майбутнім педагогом, громадським діячем, послом до УНРади. 1905 року взяла з ним шлюб і народила чотирьох дітей: сина Остапа — викладача французької мови в Львівському університеті ім. Франка, кандидата філологічних наук; Романа — перекладача з німецької, працівника газети «Шлях перемоги» у Мюнхені; Маркіяна — українського громадського діяча Австралії, інженера-електрика, автора «Підручника шофера»; дочку Дарію — викладачку української мови й літератури шкіл Галичини.
Більшість творів поетеса написала для дітей і про дітей. Основні мотиви віршів Марійки Підгірянки до 1939 р. — мрії про краще майбутнє народу, оспівування краси рідного краю, природи Карпат. Авторка щедро використовує фольклорні мотиви, її вірші ніжні і легкі, часто нагадують українські народні пісні («Співанки», «Вечір», «Що роблю я, що я дію»). Працювала Марійка Підгірянка і в жанрі поеми.
Досить своєрідною є поема «Мати-страдниця», написана 1919 року. Події твору — одна зі сторінок життя західноукраїнських вигнанців під час Першої світової війни, коли тисячі галичан померло в концентраційних таборах від голоду та епідемій. Композиційним обрамленням поеми є «Вступ» і своєрідний епілог. Сповідь страдниці становлять 12 пісень, поданих у вигляді голосінь.
За роки незалежності побачили світ у видавництвах Києва, Ужгорода, Коломиї, Івано-Франківська книжки «Розповім вам казку, байку», «Гарний Мурко мій маленький», «Безкінечні казочки», «Зіллюся з серцем народу», «Краю мій, рідний», «Учись, маленький», «Три віночки», «Мелодії дитинства», «Мати-страдниця».
У відділі обслуговування дітей Решетилівської ЦМБ є чимало дитячих віршів поетеси у збірках, чудово ілюстрованих. Їх варто прочитати і дітям, і дорослим.
********
Екологія — це наука про довкілля. А точніше, це наука, що вивчає взаємодію між організмами та навколишнім середовищем. У сучасному світі ця наука посідає значне місце у житті кожного. Читаючи журнали «Екологіяний вісник» і «Колосок», які знаходяться в читальній залі відділу обслуговування дітей центральної міської бібліотеки ім. О.М. Дмитренка, ми збагачуємось знаннями про світ у якому живемо та про те як його зберегти.
Найцікавіші факти про навколишнє середовище, зібрані у підбірці науково-популярних журналів «Екологічний вісник» та «Колосок». На їх сторінках ви не тільки знайдете інформацію про сучасні досягнення науки, а й зможете дізнатись про найгостріші екологічні проблеми, вплив довкілля на здоров’я людини, розвиток екотуризму.
Видання адресовані не лише дітям, а й дорослим — батькам, педагогам, які можуть використовувати ці матеріали зі світоглядно-формувальною та навчально-розвивальною метою.
********
Учні 1-Г класу Решетилівської філії 1 ст.(класовод Пальчик О.Є.) завітали до Решетилівської ЦМБ ім. О. М. Дмитренка. Працівники відділу обслуговування дітей розповіли про бібліотеку, правила користування, а також як поводитися з книгами. Школярам було рекомендовано літературу відповідно до віку, яку вони із великим захопленням розглянули та вибрали для читання вдома.
********
З приводу дня народження великого сина українського народу Т.Г.Шевченка в читальному залі Решетилівської центральної бібліотеки ім.О.М.Дмитренка проведено літературний
ранок на тему: «Шляхами великої долі». На дозвілля завітали учні 4-В та 4-Б класів (класні керівники Ковтун Г.М., Золотарьова Л.І.).
Учні з цікавістю переглянули фільм про життєвий шлях поета, ознайомилися з історією перебування великого «Кобзаря» на Полтавщині і зокрема в Решетилівці. Діти пригадали твори
поета, народні прислів’я про митця, переглянули виставку – «Зламана доля та нескорена воля».