День Святого Миколая - улюблене свято дорослих і малечі. Щоб гарно і весело його провести, діти вчать із задоволенням вірші, готують пісеньки, таночки.
В ці дні гамірно було у відділі обслуговування дітей Решетилівської ЦМБ. Працівники підготували цікаві і змістовні заходи. Учні разом із завідуючою відділом Т.А.Горбач подорожували у далеку минувшину у формі жвавого діалогу. Вони висловили свої думки щодо запитань: хто ж є Святий Миколай, де він живе, чи хтось бачив, як він пролітав над Решетилівкою.
Дальше – розповідали чудові вірші, співали пісні, грали в цікаві ігри. Всі отримали солодкі подарунки. В гарному настроЇ учні 3 – го, 1 – Б, 4 - В класів, класні керівники Бодня Л.М., Панасенко М.І., Пробийголова Л.Ю. подякували за цікавий святковий захід « Грудень і січень до нас прийшли, чарівні свята нам принесли».
Весело і змістовно пройшов святковий ранок «Святий Миколай, до нас завітай» в Решетилівській центральній міській бібліотеці. До дітей 1-Г класу (вчитель Вуйко А.С., вихователь Мусієнко О.А.) завітали казкові персонажі – Зима і Святий Миколай.
Ведуча свята Водолазська С. О. ознайомила дітей із історією походження свята. Діти із задоволенням декламували знайомі вірші, грали в ігри, виконували хороводи, таночки з Миколаєм і Зимою, за що і отримали від Миколая смачні подарунки.
Книга – це одне з найбільших чудес, створених людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, свою всю мудрість вони довірили книгам. Книги відкривають світ, допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє. Історія книги тісно пов’язана з політичними і економічними подіями, історією ідей, історією релігії і життя людей. Після винайдення письма функції передачі знань взяла на себе книга.
Про історичний шлях розвитку книг, матеріал, з якого її виготовляли,про розвиток книгодрукування дізнались учні 4-х класів групи продовженого дня ЗОШ – 1 ступеня (вихователь Задорожна H. Г.), коли відвідали тематичний захід «Від глиняної до сучасної книги».
Бібліотекар відділу обслуговування дітей Водолазська С.О. підготувала змістовну розповідь, діти з задоволенням переглянули відеоролики про книги на глиняних табличках, про папірус і пергамент, фільм «Як твориться книга». За допомогою підібраного матеріалу учні більш детальніше ознайомилися з історією виникнення та розвитку книгодрукування від початку третього тисячоліття до наших часів.
В ході заходу було розкрито значення книги для людства, її цінність, виховувалося бережне ставлення до книг, адже книга – це джерело знань, це світ, відкритий кожному.
6 листопада відбулося чергове засідання народознавчого клубу за інтересами «Краяни», членами його є учні 1- Г класу, класний керівник Вуйко А.С., під час якого вони глибше ознайомилися з народними символами та їх значенням для українців.
Бібліотекар читальної зали відділу обслуговування дітей Решетилівської ЦМБ Водолазська С.О. розповіла про використання рослин-символів калини, дуба, верби, хмелю у лікувальних цілях. Для відчуття смаку і аромату калини запропонувала бажаючим посмакувати калиновим напоєм.
1, 2.