Ви увійшли як   LibResh                                                   Головна | Мій профіль | Вихід | RSS
Група "Гості" Неділя             
     14.07.2024           
       13:03            

Пошук
    
Онлайн: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

ГОСТЮЄ У НАС ЗИМА

 

          Якщо зима – то це сніг, санчата, лижі, ковзани; це багато свят, весело і радісно, дорослим і дітям. У нинішньому році сніжок потішив нас лише тоненьким покровом. Через вірусні обмеження ніби і свята – не свята. Відповідно, з далеко невеселими новинами і прогнозами у житті України, настрій невеселий.

          Але, всі чекають і бажають свята. Ми звикли, що традиційно в ці зимові дні у відділі обслуговування дітей ЦМБ гамірно, людно, заходи за заходами. То ж і в ці передсвяткові дні, спілкування з читачами навколо нових книг, що надійшли нещодавно, жваве. Особливо цікавлять читачів книги про зиму, Різдво, Новий рік, пригоди на канікулах.

          Для вас, дорогі діти, ми підібрали книги зимової тематики, розмістили їх на полицях книжкової виставки «Гостює у нас зима», а також підготували тематичний перегляд літератури « Зима». Для бажаючих розмаїття книг - колядки і щедрівки, вірші про зиму, казки, книги про зимові свята, українські традиції.

          А для того, щоб відчути красу зимових візерунків, чарівних сніжинок, хуртовини, снігопаду, ми створили паперові зимові пейзажі на вікнах. Чекаємо вас, дорогі читачі!


                                                          

 

 

 Щорічно, 20 листопада, відзначається Всесвітній день дітей у річницю прийняття Конвенції про права дитини.

У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам заснувати Всесвітній день дитини, який слід відзначати як день світового братерства і розуміння між дітьми та сприяння благополуччю дітей усього світу. Урядам було запропоновано самостійно вибирати відповідну для цього дня дату. 20 листопада 1959 року Генасамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989-го – Конвенцію про права дитини. . Конвенцію підписала 61 країна, в тому числі СРСР в 1990 році.

Здобувши незалежність, Україна взяла на себе ряд зобов’язань з поліпшення добробуту дітей, зокрема, підписавши Конвенцію про права дитини. 27 лютого 1991 року Верховна Рада ратифікувала цю Конвенцію, а 27 вересня 1991 року документ набув чинності. Крім того, у 2003 та 2005 роках Верховна Рада ратифікувала два факультативні протоколи до Конвенції про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції, дитячої порнографії та щодо участі дітей у збройних конфліктах.

Людство зобов’язане дати дитині найкраще. Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку. Ми люди і зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.

У Всесвітній день дитини ми вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!

Відділ обслуговування дітей Решетилівської ЦМБ підготував книжкову виставку «Мої права – моє життя», на якій представлена література про права дитини. Чекаємо вас ознайомитися з книгами, які є в бібліотеці.

 

 

                                               

 

  Світова література багата чарівними казками, що несуть нам радість полинути у незвичайні країни народної фантазії. Почесне місце у світовій літературі займають казки Джанні Родарі.

Джанні Родарі (1920-1980) – поет і письменник, журналіст і педагог, громадський діяч і добрий друг дітей прожив недовге, але надзвичайно яскраве, наповнене творчою працею життя.

23 жовтня виповнюється 100 років від дня народження казкаря з Італії.

Джанні Родарі, у минулому - шкільний учитель, прийшов у дитячу літературу через газету «Книга», в редакції якої він працював в післявоєнні роки, створив там «Куточок для малят». У цій рубриці стали з'являтися веселі, що легко запам'ятовуються, вірші про життя дітей та їхні мрії. От що розповідає про початок свого поетичного шляху сам Родарі: «Уже кілька років пройшло після того, як я перестав викладати, але взявшись за перо, я уявив собі, що на мене спрямовані очі моїх учнів, що вони чекають від мене казки або веселі історії. Так я почав писати для малят».

Яскравою вигадкою, цікавими пригодами персонажів, веселою усмішкою та іронією сповнені казкові твори Джанні Родарі. Письменник виводить цілу галерею прекрасних образів, позитивних і негативних, щоб показати розмаїтість людських стосунків. Казки Джанні Родарі адресовані не стільки дітям, скільки дорослим, бо примушують діяти у важких обставинах.

Рекомендуємо до вашої уваги найвідоміші твори автора.

У захопливій казковій повісті «Джельсеміно в Країні брехунів» ви зустрінетесь з хлопчиком Джельсоміно, який мав чарівний голос, і його другом котом Шкандибчиком. Дізнаєтесь, як їм вдалося перемогти злого короля брехунів, а заодно наново навчити котів нявкати, художника Бананіто малювати, а всіх жителів Країни брехунів говорити правду.

У чудовій казковій повісті «Пригоди Цибуліно» розповідається про пригоди веселого цибуляного хлопчика Цибуліно та його друзів, які разом захищають скривджених і відновлюють справедливість.

На її сторінках ви зустрінете майстра Виноградинку, кума Гарбуза та інших чесних трудівників, веселих Полуничку, Редисочку, графа Вишеньку, які допомагають Цибуліно подолати злих і жорстоких синьйора Помідора та принца Лимона.

До книжки Принцеса Веселина» увійшли казки, що полюбилися дітям усього світу не менш ніж уславлені «Пригоди Чиполіно», «Джельсоміно в країні брехунів» та інші твори.

Казкам письменника притаманні нестримна фантазія, іскрометний гумор, новизна сюжетів, що найголовніше, в них завжди перемагають сили добра.

Джанні Родарі, автор багатьох чудових творів для дітей, представлених у цій книзі казковою повістю «Торт з неба» і маленькими казками про дівчинку Аліче. Одного разу вранці на околиці Риму, в містечку Трулло на пагорб приземлився дивний круглий предмет величезних розмірів. У передмісті стався жахливий переполох! Невже космічні прибульці завітали в гості? Але це виявився ... торт - справжнісінький, зі збитими вершками, шоколадом, мигдальними горішками і зацукрованими вишеньками! .. Казки про Аліче познайомлять дітей з маленькою пустотливий дівчинкою, яка постійно кудись потрапляє - то в чорнильницю забереться, то в книжку з картинками, а одного разу їй довелося побувати в мильній бульбашці!

Твори Джанні Родарі наповнюють яскравими барвами світ дитинства і їх просто неможливо забути! У його казках вирує справжнє життя, вони вчать дітей розрізняти Добро і Зло та прагнути до кращого.

 

 

                                                               

 

 

 

Юрій Винничук — одна з наймасштабніших постатей сучасного українського літературного процесу - блискучий дорослий і дитячий письменник, поет, знавець дитячих душ. Для дитячої аудиторії Юрій Винничук зазвичай творить у жанрі літературної казки.

Завітавши до нашої бібліотеки, ви зможете ознайомитися з книгами автора. Серед найвідоміших дитячих книжок письменника казки «Чеберяйчики Гопля і Піпля», «Перекладенець», «Балакуче яблуко» - ці книги із серії казок про веселі пригоди двох чеберяйчиків – Гоплі та Піплі. Чеберяйчики давно відомі як персонажі української міфології, але у цих казках ви можете познайомитися з ними ближче.

Про пригоди хлопця, який дуже любив полежати, якого так і називали Лежнем ще одна казка Юрія Винничука «Лежень». В цій казці розповідається проте, як хлопець Лежень пообіцяв перемогти Страхи, які завелися в замку, а за свій подвиг він просив лише одне – щоб його весь час годували варениками. Що було далі? Це ви дізнаєтесь з книжки.

Казка «Історія одного поросятка» полюбилася дітям не тільки в Україні, а й у Франції, де була видана двічі - це справжній «поросячий» бестселер, за мотивами цієї казки було знято мультфільм. Головний герой - неймовірно спритне Поросятко, яке розвалило королівський палац, перемогло лютих розбійників і стало капітаном корабля.

Прочитавши книги відомого українського письменника Юрія Винничука, ви дізнаєтесь багато цікавого, а кумедні малюнки допоможуть оживити в уяві цих незвичних героїв.

 

 

                                                                                        

 

 

 

 

Сашко Дерманський – сучасний український письменник, що пише вірші та прозу для дітей. Без героїв книжок Сашка Дерманського неможливо уявити всесвіт сучасної української дитячої літератури.

Творчість Сашка Дерманського насамперед орієнтована на дітей молодшого шкільного віку. Творам письменника властиві яскраві колоритні персонажі, легкий і зрозумілий гумор, карколомні пригоди й небанальні сюжети, актуальна проблематика та смачна, соковита мова. Саме за це книжки автора так полюбилися не лише малим, але й дорослим читачам.

Книжки Дерманського неодноразово здобували відзнаки найпрестижніших літературних рейтингів і премій, таких як “Книга року ВВС”, «Коронація слова», «Книга року», «Золотий лелека».

Творчість автора вивчається в рамках програми з літературного читання ЗОШ України.

Для усіх прихильників творчості Сашка Дерманського з’явилася прекрасна можливість ознайомитися з персонажами творів автора, відвідавши центральну міську бібліотеку, де на вас чекають книги «Царство Яблукарство», «Король Буків, або таємниця смарагдової книги», «Маляка - принцеса Драконії», «Чудове Чудовисько в країні Жаховиськ», «Бигимоти не медмеді», «Бабуся оголошує війну», «День народження привида».

          Отже, смачного всім читання!

       

                                                                                                                

 

 

      Цікаво і змістовно провели свій час учні 1-А класу Решетилівської ЗОШ-1 ступеня (класний керівник Вуйко А.С., вихователь Горобець Н.І.), відвідавши Решетилівську центральну міську бібліотеку. Діти ознайомились з правилами користування бібліотекою, послугами абонемента та читальної зали, з захопленням прослухали історію виникнення книги від глиняної до сучасної. На завершення екскурсії діти переглянули новинки періодичних видань.

 

                                      

                                                      

 

 

     З нагоди 175 річниці від дня народження Івана Карпенка – Карого у відділі обслуговування дітей Решетилівської центральної міської бібліотеки організовано книжкову виставку «Батько українського театру», на якій представлено цікавий матеріал про письменника. Запрошуємо в бібліотеку та ознайомитися з творчістю Івана Карпенка – Карого, відкрити для себе нові сторінки.

 

 

         

 

 

           

Шляхами історії.

 

      Напевно, нелегко знайти у світі якийсь інший народ, що мав би таку драматичну історію, як український. Майже протягом усього свого існування йому доводилось вести боротьбу проти чужоземного поневолення. Тому в історії України – безліч спустошливих війн, жорстокого гноблення і нелюдського страждання, яких країна зазнала через свої природні багатства і миролюбність свого народу. А ще через те, що більшість її державних діячів у гонитві за владою відстоювали особисті інтереси.

     На довгому історичному шляху, який пройшла наша країна, було чимало складних і суперечливих подій, високих злетів і нищівних поразок. Початок його сягає в глибоку давнину.

     До вашої уваги книги на історичну тематику, за допомогою яких ви зможете більш докладніше ознайомитися з перебігом історичних подій, якими пройшла наша держава.

 

 

 

Автор найдобрішої і наймудрішої казки "Маленький принц" Антуан де Сент-Екзюпері народився 29 червня 1900 року в місті Ліон, Франція.  Цього року минуло 120 років від дня народження відомого французького письменника Антуана де Сент-Экзюпері, автора знаменитої історії про маленького принца. В книгах французького автора, як і в житті, тісно переплітаються любов, ностальгія за дитинством та безліч інших почуттів і переживань, глибоких та особистих.

          Екзюпері мав багато талантів: він складав вірші, малював, грав на скрипці, був невтомним фантазером і вигадником. А найбільшою його пристрастю було небо. Свій перший політ Антуан здійснив у 12 років: його взяв з собою знаменитий льотчик Габріель Вроблевські.

          Антуан де Сент-Екзюпері багато разів бував на краю загибелі. 29 грудня 1935 року Екзюпері зробив спробу поставити рекорд при перельоті Париж - Сайгон, але зазнав аварії в Лівійській пустелі. Він і механік Прево, які вмирали від спраги, були врятовані бедуїнами.  Тут і народився задум написати книгу-казку «Маленький принц», яка  була вперше опублікована в квітні 1943 року і відразу стала популярною серед юних читачів.

 

      

   Антуан де Сент-Екзюпері написав ще такі твори :   «Військовий льотчик», «Південний поштовий»,  «Нічний політ», «Планета людей», « Цитадель».  Всі вони є у бібліотеці, чекають на свого читача, не залежуються на полицях, користуються популярністю.

 

 

 

Кожна людина мріє про подорожі. Це не просто розвага. Відвідування багатьох куточків Землі надають можливість не тільки побачити безліч цікавого, а й з’ясувати, як живуть різні люди, що й як вони роблять, про що мріють.

Проте жодна людина не в змозі відвідати всі цікаві куточки нашої планети. І тоді на допомогу «приходять» книги. Відвідавши нашу бібліотеку , ви зможете поринути у світ подорожей, познайомитися з країнами Європи,Азії, Африки, з культурною спадщиною, з рослинним і тваринним світом, історією людства від найдавніших часів до наших днів.

Таким чином, ви отримаєте повне уявлення про сучасний стан країн світу на всіх континентах, про їхні індивідуальні особливості. Все це допоможе вам розширити уявлення про навколишній світ, зробити певні висновки з досвіду світового розвитку. Цікаві і пізнавальні книги чекають на вас, до зустрічі.

 

 

 

Джоана Роулінг

 

 

Джоана Роулінг — англійська письменниця, літературний псевдонім Дж. К. Роулінґ , відзначає свій ювілейний день народження. Народилась письменниця 31 липня 1965 в англійському місті Єйт , за 10 миль (16,1 км) на північний схід від Брістоля, вона є автором серії романів про Гаррі Поттера.
Історія Джоан Роулінг у багатьох відношеннях нітрохи не менш чарівна, ніж історія створеного її фантазією юного чарівника. Довга смуга невдач, серія відмов від різних видавництв – все це не завадило Джоан перетворитися в одну з найвідоміших жінок світу за порівняно невеликий проміжок часу.
Писати казкові історії вона почала ще дитиною, першим слухачем юної Джоан була її сестра. Дитинство, на жаль, у Роулінг видалося нелегким - мати дівчинки багато хворіла, однак з навчанням вона справлялася відмінно, та й читала дуже і дуже багато.
Після закінчення школи навчалася на філологічному факультеті (спеціальність «Французька мова та література») провінційного університету м. Ексетер, а потім працювала секретарем лондонського відділу організації «Міжнародна амністія». У 1993 р. Роулінґ почала писати книгу про хлопчика-сироту Гаррі,котрий навіть гадки не мав про свої чаклунські здібності до того дня, коли його відвезли на літаючому мотоциклі у школу чарівників. Книги про Гаррі Поттера отримали величезну всесвітню увагу й продовжують її утримувати, виграють численні нагороди, наприклад, книга «Гаррі Поттер і келих вогню» 2001 року отримала премію Г'юґо. За творами авторки зняті кінострічки: «Філософський камінь», «Таємна кімната», «В'язень Азкабану», « Келих вогню», «Орден Фенікса», «Напівкровний Принц», «Смертельні Реліквії» (2 частини).
На сьогоднішній день, історії про Гаррі Поттера і його боротьбу з Темним Лордом стали одними з найбільш популярних дитячих книг в світі. Крім книг про Гаррі Поттера Джоан Роулінг випустила також дві книги для дорослих: «Несподівана вакансія» (2012) та «Поклик зозулі» (2013).
Шановні читачі! Ми запрошуємо вас відвідати нашу бібліотеку і ознайомитись з творами Джоан Роулінг , яка своєю письменницькою діяльністю змусила дітей усього світу полюбити книги та сам процес читання.

 

 

 

Безпека на дорозі

 

 

 

Всесвітній день шоколаду

Шоколад обожнюють всі, солідні бізнесмени, спортсмени і особливо діти. Коли ми бачимо перед собою плитку шоколаду, відразу ж відчуваємо ту насолоду яку принесе її поїдання. Зверніть увагу, що окрім задоволення – він ще й дуже корисний. Адже в шоколаді міститься магній, залізо та ще багато інших елементів, що позитивно впливають на наш організм.
 Всесвітній день шоколаду святкують з 1995 року і припадає він на 11 липня. Ідея свята з’явилась у французів але воно так сподобалось публіці, що із національного перетворилось на міжнародне. І тепер люди з усього світу відзначають це солодке свято.
                          Цікаві факти про шоколад.
  
1. Згідно археологічних досліджень, какао вперше почали використовувати в Центральній і Південній Америці на початку другого тисячоліття до н. е.

2. Ацтеки в розпал їх цивілізації цінували какао-боби так високо, що використовували їх в якості валюти на рівні з золотом.

3. Лідером по споживанню шоколаду вважають Швейцарію до 10 кг в рік на людину, для порівняння В США з'їдають до 5.5 кг шоколаду.

4. Для виготовлення одного кілограма шоколаду потрібно близько 900 какао-бобів. На кожному какао-дереві дозріває понад 25 тисяч бобів, тобто з одного дерева можна зібрати достатню кількість какао-бобів, щоб зробити понад 27 кг шоколаду.

5. Шоколад надзвичайно шкідливий для наших домашніх улюбленців. Зокрема у котів та собак він може викликати захворювання нервової та серцево-судинної системи, а при регулярному вживанні може призвести навіть до смертельного випадку.

6. У шоколаді міститься алкалоїд теобромін — речовина яка розширює судини серця та мозку, а також стимулює серцеву діяльність. Велика кількість теоброміну викликає ушкодження нирок і серцеву недостатність. Щоб ковтнути смертельну дозу теоброміну необхідно з'їсти близько 10 кг шоколаду за раз.

7. Лише в США люди витрачають понад 100 мільярдів доларів в рік на шоколад.

8. Вміст кофеїну у шоколаді значно нижчий ніж і у кока-колі чи каві. 100 г шоколаду містить близько 20 мг кофеїну, тоді як чашка кави містить понад 80 мг.

9.В талановитих руках шоколад може стати справжнім витвором мистецтва. Дизайнер з Единбурга (Шотландія) Лорен Сміт зробив з шоколаду вишукане вечірнє плаття. Шоколадне плаття вагою близько 50-ти кг було представлено на виставці в Лондоні, що проходила в рамках святкування Національного тижня шоколаду. Шоколад легко топиться при температурі тіла людини і тому його було нанесено на спеціально підготовану тканину.

10. Найбільший в світі шоколадний батончик, на честь святкування свого 100-річчя, зробила британська шоколадна компанія Thorntons (Торнтонс) — з рекордною вагою 5792.5 кг.
   Це лише частина цікавої інформації про шоколад, більше ви зможете дізнатися, коли відвідаєте нашу бібліотека, де є більш об’ємний матеріал про походження,користь, використання шоколаду, а також рецепти смачних страв з використанням  цього смачного , солодкого продукту.

 

Вхід на сайт

Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz

Вгору